Blue Flower

Terapia wspomagająca odchudzanie

|Warszawa tel: + 48 511 332 517

Wspomaganie odchudzania

Terapia wspomagająca odchudzanie w Centrum FreeMind to cykl spotkań indywidualnych lub grupowych z doświadczonym dietetykiem/ psychodietetykiem, który podczas indywidualnych i/ lub grupowych konsultacji dokonuje diagnozy masy ciała i dobiera najskuteczniejszą metodę osiągnięcia celu z uwzględnieniem stylu życia oraz stanu fizycznego i psychicznego pacjenta.

Terapia wspomagająca odchudzanie Warszawa

Cel terapii

Pogorszenie stanu zdrowia:

 • nadciśnienie, cukrzyca,
 • złe samopoczucie,
 • zmęczenie, bóle głowy, kłopoty z koncentracją,
 • niska samoocena,
 • zaburzenia prawidłowego odżywiania

to często skutki trudności z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała. Depresja, nerwica, stres, to także trudności, z którymi zachowanie prawidłowej/ satysfakcjonującej wagi ciała była kłopotliwe. Skuteczne i trwałe schudnięcie to zrozumienie swojego ciała i umysłu oraz mechanizmów jakie nimi rządzą. Na drodze do upragnionej sylwetki wyłaniają się liczne trudności ale większość z nich wynika z naszego nastawienia.Zachęcamy do skorzystania z zintegrowanej pomocy psychologicznej i dietetycznej aby odnaleźć w sobie motywację i nie rezygnować z obranego planu dietetycznego i terapeutycznego.

Przebieg terapii

Opracowane dla Państwa programy terapii indywidualnych i grupowych wspomagających odchudzanie bazują na wiedzy doświadczonych, dobrych dietetyków/ psychodietetyków oraz współpracujących z nimi psychologów, psychoterapeutów.

Podczas pierwszej, wstępnej konsultacji dietetyk przeprowadza dokładny wywiad żywieniowy i dietetyczny oraz dokonuje pomiaru składu ciała metodą BIA (ang. Body Impedance Analysis). Celem konsultacji jest wstępna diagnoza przyczyny nadmiernego wzrostu/ spadku masy ciała oraz powodów dotychczasowych niepowodzeń w prawidłowym odżywianiu się. Istotnym elementem wstępnej konsultacji dietetycznej jest ustalenie realnego celu terapii (docelowa prawidłowa masa ciała) oraz czasu potrzebnego do osiągnięcia go. Podjęta zostaje również decyzja o podjęciu terapii indywidualnej lub grupowej w zależności od specyfiki zdiagnozowanego problemu. To także idealny czas na rozwianie wszelkich wątpliwości i niejasności dotyczących procesu wzrostu/ spadku masy ciała i zachodzących podczas nich zmian w organizmie.

Konsultacje okresowe/ spotkania grupowe podczas terapii wspomagającej odchudzanie w Warszawie

pozwalają na bieżąco omawiać dotychczasowe efekty spadku/wzrostu masy ciała oraz korygować jadłospis z uwzględnieniem prowadzonego stylu życia i nadchodzących wydarzeń np. urlop, wesele, kolacje służbowe, imprezy okolicznościowe. Podczas każdej konsultacji/ spotkania grupowego wykonywany jest pomiar składu ciała (BIA) wraz z interpretacją.

W zależności od skali problemu oraz stanu zdrowia Pacjenta dietetyk w terapii odchudzającej opracowuje indywidualnie dietę na każdym etapie powrotu do zdrowia, co stanowi narzędzie do trwałych zmian nawyków żywieniowych. Dieta zawiera proste i szybkie przepisy kulinarne wraz z praktycznymi wskazówkami kulinarnymi.

Częstotliwość spotkań z dietetykiem oraz czas trwania terapii odchudzającej ustalany jest indywidualnie.

Terapia wspomagająca odchudzanie, skierowana jest do osób, które:

 • zmagają się z nadwagą/ otyłością,
 • bezskutecznie podejmowały już kilka prób odchudzania,
 • pragną zadbać o swoją sylwetkę przed ważną uroczystością czy wydarzeniem w życiu,
 • chcą popracować nad kształtem swojego ciała,
 • nie radzą sobie z przygotowywaniem dietetycznych potraw,
 • kobiet, które chcą odzyskać swoją sylwetkę sprzed ciąży.

Indywidualne wsparcie psychologiczne, psychoterapeutyczne to alternatywa dla osób, które dodatkowo chcą popracować nad motywacją, czy poznać głębsze przyczyny zaistniałego problemu z odżywianiem. Zapraszamy na spotkanie z dobrym dietetykiem w Warszawie w której doradzimy, jak prawidłowo się odżywiać i prowadzić zdrowy tryb życia.

Grupa spotyka się co 2 tygodnie w soboty o godzinie 11.00 oraz w czwartki o godzinie 19.00

Czytaj więcej:

Otwarta Grupa Warsztatowa „EKSPERYMENT”

Grupowa Terapia Uzależnień

Pokonać nieśmiałość dzieci i młodzieży (fobia społeczna)

Pokonać/ oswajać nieśmiałość dorosłych (fobia społeczna)

Zastępowanie zachowań agresywnych dzieci

Grupa wsparcia w żałobie

Grupa JOJO