Blue Flower

Psychoterapia Par i Małżeństw

|Warszawa  tel: + 48 511 332 517

Terapia małżeństw oraz terapia par

Terapia par i małżeństw w Warszawie

Terapia par, małżeństw ma na celu pomoc w przezwyciężeniu konfliktu i kryzysu w związku oraz osiągnięcie harmonii i zaspokojenia obustronnych potrzeb. Jest to również praca nad indywidualnym rozwojem każdego z partnerów.

Cel terapii małżeńskiej, par

Centrum Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej FreeMind w Warszawie oferuje Państwu wsparcie, pomoc dobrego psychologa, psychoterapeuty w formie psychoterapii par i psychoterapii małżeństw, w przezwyciężeniu konfliktu i kryzysu w związku oraz osiągnięciu harmonii i zaspokojenia obustronnych potrzeb.

Terapia ta adresowana jest do par, małżeństw, które oddalają się od siebie, przeżywają kryzys w związku, konflikty, doświadczyły zdrady któregoś z partnerów, doświadczają problemów z dogadywaniem się, odczuwają brak satysfakcji w związku lub narastające nieporozumienia, skutecznie utrudniają sobie wspólne życie, a chcą polepszyć swoje relacje, by spróbować nauczyć się siebie nawzajem i ponownie zrozumieć. Terapia daje możliwość odbudowy utraconego zaufania, poczucia bezpieczeństwa i wzajemnych relacji czy też wypracowania kompromisów.

Terapia małżeństw, terapia par w szczególności skierowana jest dla obojga partnerów, którzy:

  • chcą udoskonalić komunikację w związku,
  • przeżywają trudności w porozumiewaniu się,
  • myślą o rozstaniu,
  • chcą być razem, ale mają wątpliwości, czy stworzą partnerski związek,
  • pragną dojść do punktu, w którym każda ze stron będzie zadowolona z bycia w relacji,
  • chcą poradzić sobie z narastającymi konfliktami,
  • pragną na nowo odzyskać do siebie zaufanie,
  • chcą zwiększyć satysfakcję z obecnej relacji,
  • chcą znaleźć nić wspólnego porozumienia,
  • pragną wspólnie poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami.

Proces psychoterapii par, małżeństw dotyczy aktualnych problemów, ich przyczyny oraz eliminacji źródeł stresu. Proces ten oparty jest na współpracy obojga partnerów. To pomoc psychoterapeuty w odbudowie relacji w związku i poprawie jakości jego funkcjonowania. W terapii par istotna jest motywacja obojga partnerów do zmiany i chęć inwestowania energii w związek.

Dzięki terapii prowadzonej przez doświadczonych psychologów/ psychoterapeutów nabywają Państwo umiejętności niezbędne do samodzielnego rozwiązywania trudności w przyszłości.

Jak pomagamy parom, małżeństwom?

Proces terapii małżeńskiej, terapii par rozpoczyna się od wspólnej konsultacji pary z psychologiem, psychoterapeutą Centrum FreeMind w Warszawie, podczas której poznajemy rodzaj trudności, którego doświadcza para oraz cele które partnerzy chcą uzyskać dzięki pracy z psychologiem, psychoterapeutą. Następnie proponowana jest forma dalszej pracy zgodnie ze specyfiką zgłaszającej się pary i jej trudnościami we wzajemnych relacjach.

Czas trwania psychoterapii

Sesja terapeutyczna odbywa się raz w tygodniu i trwa 90 minut. Psychoterapia małżeńska/ par prowadzona jest zawsze przez tego samego psychoterapeutę.

Istnieje możliwość poprowadzenia terapii par i małżeństw również w języku angielskim - Małgorzata Reiter.

Terapia psychologiczna dorosłych

Konsultacja psychologiczna dorosłych

Terapia rodzin

Leczenie, terapia stresu, lęku

Leczenie depresji, nerwic

Coaching