Blue Flower

Be FreeMind Akademia DysleksJa

 

Autorski program opracowany specjalnie dla dzieci w wieku od 6 do15 lat doświadczających dysleksji.

Dostosowany do indywidualnych możliwości dziecka oraz szkolnej podstawy programowej. Rozwija poczucie, mocy, sprawczości oraz skuteczności u dzieci. Wzmacnia efektywne sposoby radzenia sobie trudnościami w nauce oraz w relacjach społecznych, buduje wiarę w siebie oraz swoją wyjątkowość.

Na program min składają się:

- rozwijanie umiejętności czytania, pisania, liczenia

- nauka alternatywnych sposobów zapamiętywania i odtwarzania materiału

- aktywności budujące poczucie własnej sprawczości oraz kompetencji szkolnych i społecznych

- psychoedukacja dla dzieci i rodziców

Każdy z modułów prowadzony jest w ramach poznawczo-behawioralnych metod wykorzystujących wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki, neuropsychologii.

Zajęcia prowadzone są w grupach 4 osobowych.

Miejsce spotkań: ul. Nowy Świat 27a lok7, Warszawa

Termin spotkań: z uwagi na obecną sytuację pandemii spotkania zostały zawieszone. Zachecamy do zapisywania sie na listę osób zainteresowanych po adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Koszt: 100 zł/2h

Twórca programu

Małgorzata Reiter

Jestem dyslektykiem, doktorantką, psycholożką oraz co najważniejsze mamą cudownego chłopca, który również jest obdarzony tą wspaniała umiejętność odbierania świata w nieco inny sposób czyli dysleksją.

To właśnie miedzy innymi dzięki osobistym doświadczeniom z dysleksją rozwinęła się moja wrażliwość i wiedza praktyczna w tym temacie. Mój autorski program z sukcesem stosuję w edukacji mojego dziecka oraz pociech mich znajomych. Razem i osobno odnosimy sukcesy i podobnie jak inni pokonujemy przeszkody ale w sposób, który jest do nas dopasowany i z dużą świadomością jakiego rodzaju wsparcia potrzebujemy.